OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XI NIEDZIELA ZWYKŁA 16.06.2024.
 
1. W dzisiejszą Niedzielę kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – Bóg zapłać za Wasze ofiary. O godzinie 8.00 Msza święta w intencji budowniczych ołtarzy Bożego Ciała.
2. W poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta o 18.00 Msza święta za ++ dusze czyśćcowe.
3. We wtorek i środę O 17.30 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży przed wakacjami
4. W czwartek o 16.30 Modlitwa o powołania, potem o 17.00 Msza święta szkolna.
5. III piątek miesiąca: o 9.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego w intencji uczniów, nauczycieli, wychowawców, pracowników naszej szkoły. O 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego
i o 18.00 Msza święta.
6. W sobotę o 15.00 Msza święta z XII Niedzieli zwykłej w intencji rocznego dziecka. O 17.30 Nabożeństwo do św. Rity z naszymi prośbami i podziękowaniami. O 18.00 Msza święta poświęcenie Róż ku czci św. Rity i uczczenie relikwii.
7. W przyszłą Niedzielę kolekta przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji – Bóg zapłać za wasze ofiary. O 8.00 Msza za ++ w tym roku parafian i dusze czyśćcowe.
8. W poniedziałek 24 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się ostatni przed wakacjami Wieczór Uwielbienia, a po nim zapraszamy uczestników na poczęstunek i radosne spotkanie do salek przy probostwie.
9. Dziękuję za sprzątanie Kościoła i obejścia zapraszam w tym tygodniu do pomocy Parafian z ulicy: Wodnika.
 
 
 
OGŁOSZENIA DUSPASTERSKIE
X NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU. 09.06.2024.
 
Kolekta Niedzieli dzisiejszej przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ – Bóg zapłać za składane ofiary.
Kancelaria parafialna będzie nieczynna od 10 czerwca do 17. W pilnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny na komórkę.
W środę w naszej Archidiecezji wspomnienie: BŁOGOSŁAWIONYCH MĘCZENNIKÓW JÓZEFA CZEMPIELA, EMILA SZRAMKA, PREZBITERA I TOWASZYSZY.
W czwartek zapraszamy na Dzień Fatimski:
o godzinie 19.30 Różaniec, potem Msza święta, procesja z figurą Matki Bożej i Nabożeństwo do MB Fatimskiej. Pamiętamy aby zabrać ze sobą świece.
W sobotę o 12.00 Msza z zawarciem Sakramentu Małżeństwa. O 17.30 adoracja i okazja do Spowiedzi, potem Msza z Niedzieli.
Kolekta przyszłej Niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, chcemy w najbliższym czasie odświeżyć i odmalować Prezbiterium naszego Kościoła – Bóg zapłać za wasze ofiary.
Wieczór uwielbienia ostatni przed wakacjami odbędzie się 24 czerwca w poniedziałek o godzinie 19.00 – potem zapraszamy na Agapę do salek parafialnych.
Zbliża się czas wakacji i urlopów niech więc rodzice wysyłający dzieci na kolonie i obozy letnie, przesyłali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św. Zapraszam również wszystkich wyjeżdżających na wakacje do zakrystii po Mszy kapłan udzieli błogosławieństwa na drogę.
Dziękuję za sprzątanie i wystrój naszej świątyni, w przyszłą sobotę zapraszam do pomocy parafian z całej ulicy Wiklinowej. Bóg zapłać za wszelką pomoc i ofiary składane w tym mijającym tygodniu.
Wszystkim Parafianom i gościom życzę dobrej Niedzieli i owocnego tygodnia.
 
 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IX NIEDZIELA ZWYKŁA. 02.06.2024.
 
1. Dziś IX Niedziela Zwykła – kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – Bóg zapłać za składane ofiary.
O godzinie 16.00 zapraszamy na Nabożeństwo Eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała z procesją wokół Kościoła.
2. W poniedziałek, wtorek i środę po Mszach wieczornych procesja z Najświętszym Sakramentem.
3. W środę o 18.00 Msza święta w intencji wszystkich, którzy budowali ołtarze Bożego Ciała.
4. W I czwartek o 16.30 Modlitwy o powołania. O 17.00 Msza szkolna i procesja z Najświętszym Sakramentem.
5. W I piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godzinie 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.00 okazja do spowiedzi zwłaszcza dla dzieci, które w maju były w I Komunii Świętej, o 17.30 Nabożeństwo do NSPJ z Aktem oddania się Najświętszemu Sercu Jezusa.
6. W sobotę o 8.00 Msza święta w intencji czcicieli Niepokalanego Serca NMP. Potem sprzątanie Kościoła – zapraszam do pomocy Parafian z ulicy Uczniowskiej.
7. W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.
8. Dziękuję za wspaniałe przygotowanie procesji Bożego Ciała, było to rzeczywiście godne przyjęcie dostojnego Gościa – Pana Jezusa.
9. W poniedziałek 27 maja pożegnaliśmy w naszym kościele śp. Sylwię Kraczyńską z domu Popek, córkę Kazimierza i Lucyny z domu Wziątka. Urodziła się w Knurowie 1 stycznia 1986. Od 13 lat mężatka, matka 1 syna. Mieszkała przy ul. B. Kuglera 2a. Zmarła po długiej i ciężkiej chorobie 24 maja 2024. Spoczęła na naszym cmentarzu parafialnym na Żorku.
 
 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 26.05.2024.
 
1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
2. Dzisiaj pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. Polecajmy pątników w naszych modlitwach.
3. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji
4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej.
Procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 8.00 w Kaplicy przy ulicy Rybnickiej, następnie przejdziemy do ołtarzy: przy Krzyżu na ulicy Cystersów, dalej drugi ołtarz będzie na ulicy Chwałęcickiej u państwa Czempiel, potem przy Krzyżu na ulicy Pryszczyny, czwarty ołtarz będzie na ulicy Pilchowickiej 5, następnie przejdziemy do Kaplicy gdzie zakończymy procesję. Proszę naszych Strażaków do niesienia baldachimu, zapraszam poczty sztandarowe, Koło Gospodyń, dzieci pierwszokomunijne do sypania kwiatów. Proszę o przyozdobienie domów na trasie tej procesji. Po procesji Msza święta w Kościele będzie o godzinie 11.00. Kolekta zbierana w czasie tej uroczystości przeznaczona jest na pomoc dla Misji o. Marcina zwłaszcza dla głodujących dzieci .
5. W piątek o 17.30 Nabożeństwo do św. Charbela z naszymi prośbami i podziękowaniami, potem Msza święta, Procesja Teoforyczna i namaszczenie olejem św. Charbela oraz uczczenie relikwii.
6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godzinie 8.00 Msza Święta wynagradzająca do Niepokalanego Serca NMP. O godzinie 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. 17.30 Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza święta a potem Procesja Teoforyczna.
7. Dziękuję za uporządkowanie terenu wokół Kościoła Parafianom, którzy przez dwa dni pracowali aby przyciąć żywopłoty, tuje i drzewa, oraz posprzątać cały teren -Bóg zapłać. Zapraszam na sprzątanie w sobotę po Mszy porannej Parafian z ulicy Św. Huberta od 18 do 31 i ulicę Wilczą.
8. Przyszła IX NIEDZIELA ZWYKŁA – o 16.00 Nabożeństwo z Procesją Teoforyczną. Następnie Msza Święta. Kolekta niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii.
9. Dziękuję Parafianom za ofiarowanie Mszy świętej z okazji 30-tej rocznicy moich święceń kapłańskich, za modlitwę i wszystkie życzenia wyrażone w różnych formach składam serdeczne – Bóg zapłać. Dziękuję również dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za złożone życzenia i podziękowania, za ofiary na nasz Kościół i cele misyjne, za ofiarowanie nowego gongu, oraz przede wszystkim za żywe zaangażowanie w te uroczystości i Biały Tydzień.
 
 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19.05.2024.
1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nasze dzieci przeżywają I Komunię Świętą otaczamy je więc szczególną modlitwą. Zapraszam dzieci i rodziców do uczestnictwa w nabożeństwach majowych i Mszy wieczornej w ramach tak zwanego ”Białego Tygodnia”.
2. Zbierana kolekta, przeznaczana jest na: materiały liturgiczne, opłaty związane z internetem, amortyzację drukarek i kserokopiarki, oraz Caritas, Seminarium Duchowne, pomoc dla księży emerytów i misje.
3. W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła, II Dzień Zielonych Świątek, po którym następuje oktawa Uroczystości Zesłania Ducha Świętego i Okres Zwykły w liturgii Kościoła. O godzinie 10.00 Msza święta w intencji dzieci I Komunijnych i ich rodziców. O 17.30 Nabożeństwo Majowe, potem Msza święta, a o 19.00 wieczór uwielbienia.
4. O godzinie 8.00 w poniedziałek, jeśli nie będzie padał deszcz zapraszam wszystkich chętnych do prac porządkowych wokół naszego Kościoła, można zabrać ze sobą narzędzia ogrodnicze nożyce, miotły itp., oraz jeśli ktoś dysponuje przedłużacze. Będziemy przycinali tuje, żywopłot i drzewka.
5. Wtorek – wspomnienie św. Jana Nepomucena kapłana i męczennika.
6. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Rity, o 17.30 nabożeństwo z naszymi prośbami i podziękowaniami, potem Msza święta z błogosławieństwem róż i uczczeniem relikwii świętej Rity.
7. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, zapraszam szczególnie dzieci komunijne i rodziców do modlitwy w czasie Nabożeństwa Majowego o powołania i za powołanych do kapłaństwa.
8. W sobotę- zapraszam do sprzątania Kościoła i obejścia parafian z ulicy św. Huberta od 9-17., jednocześnie dziękuję za pomoc i waszą troskę o Kościół, o 17.30 Nabożeństwo Majowe i Msza święta z Niedzieli.
9. Przyszła Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. W Piekarach odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców. Kolekta zebrana w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 12.05.2024.
 
1. Dziś Niedziela Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, jednocześnie trwamy w modlitwie na Nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
2. Zebrana dziś kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszej Parafii – dziękuje za wszystkie ofiary.
3. W poniedziałek Dzień Fatimski o godzinie 18.30 zgromadzimy się na modlitwie Różańcowej a potem będzie Msza święta i procesja z figurą Matki Bożej.
4. We wtorek nabożeństwo majowe o godzinie 17.30 potem Msza święta o 18.00 a po niej zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego.
5. W środę nabożeństwo majowe o godzinie 17.30 i Msza święta o 18.00
6. W czwartek o 16.30 nabożeństwo majowe w Kościele a potem Msza szkolna.
7. W III piątek miesiąca modlimy się w czasie nabożeństwa majowego Koronką do Miłosierdzia Bożego.
8. W sobotę o 10.00 spowiedź dzieci i rodziców przed uroczystością I Komunii Świętej, potem próba.
9. W przyszłą Niedzielę, która jest Uroczystością Zesłania Ducha Świętego odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej naszych dzieci. Nieszpory Komunijne o godz. 15.30.
10. Dziękuję za sprzątanie Kościoła i obejścia, Bóg zapłać za ofiarowanie kwiatów do klombów przed Kościołem. Zapraszam do pomocy przy sprzątaniu Kościoła Parafian z ulicy św. Huberta 1-8.
11. 20 maja o 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.
12. Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 26 maja pod hasłem: „Jestem w Kościele". O godzinie 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią abp. Wojciecha Polska, prymasa Polski;

Ostatnie pożegnanie:

W poniedziałek 29 kwietnia pożegnaliśmy w naszym kościele
śp. Elżbietę Szendzielorz z domu Tkocz, córkę Franciszka i Anny
z domu Szendzielorz. Urodziła się w Ochojcu 29 sierpnia 1944. Wdowa od 21 lat. Matka 2 synów i 1 córki, babcia dla 1 wnuka
i 3 wnuczek. Doczekała się również 3 prawnuków. Mieszkała przy ul. Gontowej 8. Zmarła niespodziewanie 25 kwietnia 2024r. Spoczęła na naszym cmentarzu parafialnym na „Żorku.”

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 05.05.2024.
 
1. Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich i ks. rekolekcjonistę w modlitwie. Święcenia prezbiteratu odbędą się w sobotę, 11 maja, o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze.
 
2. Kolekta dzisiejszej Niedzieli jest przeznaczona na WŚSD w Katowicach – Bóg zapłać za wasze ofiary.
 
3. Rozpoczynamy VI tydzień Okresu Wielkanocnego. W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje - Dni Krzyżowe Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.
 
4. W poniedziałek zapraszam na nabożeństwo przy Krzyżu na ulicy Rybnickiej, we wtorek przy Krzyżu na ulicy Cystersów i w środę przy Krzyżu na ulicy Pryszczyny.
 
5. Procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 8.00 w Kaplicy przy ulicy Rybnickiej, następnie przejdziemy do ołtarzy: przy Krzyżu na ulicy Cystersów, dalej drugi ołtarz będzie na ulicy Chwałęcickiej u państwa Czempiel, potem przy Krzyżu na ulicy Pryszczyny, czwarty ołtarz będzie na ulicy Pilchowickiej 5, następnie przejdziemy do Kaplicy gdzie zakończymy procesję. Proszę naszych Strażaków do niesienia baldachimu, zapraszam poczty sztandarowe, Koło Gospodyń, dzieci pierwszokomunijne do sypania kwiatów. Po procesji Msza święta w Kościele będzie o godzinie 11.00.
 
6. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
 
7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w tym dniu kolekta zostanie zebrana na potrzeby naszej Parafii.
 
8. Internetowe transmisje Mszy świętej będą zawsze o godzinie 10.30.
 
9. Zapraszam chętnych parafian do pomocy w pielęgnowaniu obejścia naszego Kościoła, w przycinaniu krzewów, sadzeniu kwiatów i innych pracach. Chętnych parafian proszę o bezpośredni lub telefoniczny kontakt.
 
10. Dziękuję za sprzątanie Kościoła i obejścia, zapraszam w sobot rano Parafian z ulicy Rybnickiej 31 do 58.
 
 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 28.04.2024 - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

Każdy z nas w duchowym rozwoju, potrzebuje Bożej pomocy - Bożego wsparcia. Jak winna latorośl sama z siebie nie jest w stanie istnieć i rozwijać się, tak i człowiek, by mógł cieszyć się w swoim życiu duchowymi owocami, musi tkwić w Jezusie Chrystusie. Tylko On jest wstanie dać nam wszystko to, co potrzebne jest do prawidłowego rozwoju. Dlatego przychodzimy na tę Eucharystię do naszego Pana i Mistrza, który daje nam życiodajne soki, tak bardzo niezbędne na drodze do zbawienia.(www.wiara.pl).

Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, Bóg zapłać za składane przez Was ofiary i troskę o Wspólnotę i Dom Boży.

 

 1. W poniedziałek, obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 2. Od środy rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszam na nabożeństwa majowe w tym tygodniu pół godziny przed Mszą wieczorną.
 3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek i piątek i I sobota miesiąca:

W piątek , 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze święte zostaną odprawione o godzinie 8.00, o 10.30 w intencji Strażaków i ich rodzin z okazji Święta patronalnego św. Floriana, o 16.00 Nabożeństwo majowe i do św. Charbela z namaszczeniem i uczczeniem relikwii, o 16.30 Msza popołudniowa.

W I sobotę 4 maja o godzinie 7.30 Różaniec wynagradzający, o 8.00 Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP. O godzinie 9.00 odwiedziny chorych i starszych wiekiem z posługą sakramentalną. O 14.00 Msza święta z okazji jubileuszu małżeńskiego. 17.30 Nabożeństwo majowe. 18.00 Msza święta z VI Niedzieli Wielkanocnej.

 1. Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na WŚSD

 

 1. Dziękuję za sprzątanie Kościoła i obejścia do sprzątania zapraszam w sobotę po porannej Mszy parafian z ulicy Rybnickiej od nr 1 oraz Pryszczyny – Bóg zapłać.

 

 1. Msza św. dla maturzystów z błogosławieństwem i modlitwą o Ducha Świętego odbędą się:

28 kwietnia (niedziela) w Bazylice w Rybniku o godz. 15:30.

 

 1. Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej pod hasłem „Jestem w Kościele" odbędzie się w niedzielę 26 maja. W tym roku Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Wojciech Polak, prymas Polski.

 

 1. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Gościa Historia, Misyjne Drogi i Rycerz Niepokalanej.

 

 1. Szkolenie z zakresu kierowania ruchem drogowym dla służb porządkowych i organizatorów pieszych pielgrzymek prowadzone przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach odbędzie się 14 maja br. w auli Wydziału Teologicznego w Katowicach, ul. Jordana 18. Początek w godz. 8:30 – 16:30. W kursie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.04.2024 DOBREGO PASTERZA – ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA.

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza modlimy się o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Naszą modlitwą obejmujemy również nienarodzone dzieci zagrożone aborcją. O 16.00 zapraszam na Nieszpory. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont krypty naszej Archikatedry – Bóg zapłać za składane ofiary.
 2. Prośba o nowe powołania przyświecać będzie kolejnym kwartalnym dniom modlitwy, które dziś rozpoczynamy. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy.
 3. W poniedziałek o 17.30 Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity z naszymi prośbami i podziękowaniami, potem Msza święta z uczczeniem relikwii i poświęceniem róż o 19.00 zapraszamy na Wielkanocny Wieczór Uwielbienia.
 4. We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski. O godzinie 19.00 zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce.
 5. W czwartek o 16.30 modlitwy o powołania. Wspominamy również św. Marka Ewangelistę po Mszy świętej procesja do Krzyża na placu kościelnym i modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo w pracy.
 6. Rozpoczęły się zapisy do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Rekrutacja trwa do 31 sierpnia. Diecezjan prosimy o modlitwę o nowe powołania do służby Bożej. Szczegółowe informacje i zasady przyjęcia na stronie seminarium.
 7. W sobotę, 27 kwietnia odbędzie się Dzień Otwarty w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, pod hasłem: „Gdzie iść". Serdecznie zapraszamy młodzież męską od 15 roku życia.
 8. O godzinie 14.00 w sobotę Msza święta z okazji jubileuszu małżeńskiego, o 17.30 adoracja i okazja do spowiedzi, potem Msza święta z Niedzieli.
 9. W przyszłą niedzielę kolekta zbierana jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
 10. Dziękuję za sprzątanie Kościoła w przyszłą sobotę zapraszam Parafian z ulicy Pilchowickiej od numeru 1 do 14.

 

Obowiązkowe szczepienie psów przeciwko wściekliźnie odbędzie się w sobotę 27 kwietnia:

- o godzinie 11.00 na parkingu przy Kościele,

- o godzinie 12.00 na ul. Cystersów na tzw „Gęsim Rynku”,

- o godzinie 13.00 na MŁYNKU.

Koszt zaszczepienia 50 zł.

 
 
 
 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA –.NIEDZIELA BIBLIJNA 14.04.2024.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego. Również dziś przypada Święto Chrztu Polski.
 2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na opłaty związane z utrzymaniem i funkcjonowaniem naszej Parafii – Bóg zapłać za wasze ofiary. Przed Kościołem możemy wesprzeć małego Samuela, którego czeka leczenie za granicą.

 

 1. W czwartek o 16.30 modlitwa o powołania, o 17.00 Msza szkolna.

 

 1. W III piątek miesiąca o 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. W sobotę o 17.30 adoracja i okazja do spowiedzi.

 

 1. Przyszła IV Niedziela Wielkanocna to Światowy Dzień Modlitw o powołania, to również dzień modlitwy w obronie życia poczętego. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na remont Krypty Katedry.

 

O 15.00 w salce spotkanie członków Żywego Różańca z Róży św. Jana Pawła II z Róży śp. Antoniego Froehlich.

 

 1. W minionym tygodniu zainstalowano nowe nagłośnienie na zewnątrz Kościoła, w ten sposób została sfinalizowana w pełni ta inwestycja - Bóg zapłać wszystkim którzy na ten cel składali ofiary.

 

 1. Dziękuję: młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za przygotowanie i udział w liturgii Sakramentu Bierzmowania. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i obejścia zapraszam w przyszłą sobotę parafian z ulicy Pilchowickiej 1 do 14.

 

 1. W poniedziałek o 19.00 22 kwietnia zapraszam na kolejny wieczór uwielbienia.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 07.04.2024.

Miłosierdzie Boże, to miłość, która jest bezinteresowna i żaden człowiek nie potrafi fizycznie, ani matematycznie podać wagi tej miłości. Ona jest niezgłębiona i niepojęta przez żaden ludzki umysł. Gromadząc się dziś przy stole słowa i stole Ciała Chrystusa, chcemy jeszcze bardziej uświadomić sobie prawdę, że Bóg jest miłością. Ta miłość przewyższa każdą ludzką miłość. Miłość Boża ofiaruje wszystko co ma, nie zostawia sobie niczego. Bóg przecież tak umiłował świat, że dał nam swojego Syna Jednorodzonego, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, ale nie tylko za nasze, ale i całego świata. Podczas sprawowania tej Eucharystii, Bóg Ojciec ponowi dla nas wielkie dzieło swojej miłości, którego dokonał w swoim Synu Jezusie Chrystusie. Niech ta Ofiara, będzie dla nas wezwaniem, abyśmy na miłość Bożą odpowiedzieli miłością z naszej strony.Za brak miłości w naszym życiu do Boga i człowieka przeprośmy teraz Stworzyciela, abyśmy z czystymi sercami mogli złożyć tę Najświętszą Ofiarę Eucharystyczną.www.wiara.pl

 

Dziś Niedziela Święto Miłosierdzia Bożego. Kolekta przeznaczona jest na dzieła Caritas Archidiecezji Katowickiej.

 

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to Dzień Świętości Życia, możemy podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego, modląc się w intencji dziecka zagrożonego przez aborcję codziennie prze 9 miesięcy.

 

Wtorek - 17.30 spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania, a po Mszy próba przed udzieleniem tego Sakramentu.

 

W środę o godzinie 16.00 młodzież klasy VIII naszej Parafii przyjmuje Sakrament Bierzmowania, z rąk ks. Bp. Grzegorza Olszowskiego.

 

W czwartek o 17.00 zapraszam dzieci i rodziców na Mszę świętą szkolną.

 

W sobotę o 17.30 adoracja i okazja do spowiedzi, oraz Msza święta z III Niedzieli Wielkanocnej.

 

Przyszła III Niedziela Wielkanocna, kolekta przeznaczona będzie na bieżące utrzymanie Parafii (prąd, gaz, materiały liturgiczne, opłaty za wodę i śmieci na cmentarzu), przed Kościołem można wspomóc chorego Samuela, który cierpi na neuroblastomie, przez nawrót tej choroby czekają na leczenie w Hiszpanii i we Włoszech, możemy wspomóc datkiem dziecko przed Kościołem.

Dziękuję za sprzątanie Kościoła i obejścia w sobotę zapraszam Parafian z ulicy Młynek.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

22 kwietnia o 19.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia.

OGŁOSZNIE DUSZPASTERSKIE - II NIEDZIELA WIELKANOCNA 07.04.2024.
 
Miłosierdzie Boże, to miłość, która jest bezinteresowna i żaden człowiek nie potrafi fizycznie, ani matematycznie podać wagi tej miłości. Ona jest niezgłębiona i niepojęta przez żaden ludzki umysł. Gromadząc się dziś przy stole słowa i stole Ciała Chrystusa, chcemy jeszcze bardziej uświadomić sobie prawdę, że Bóg jest miłością. Ta miłość przewyższa każdą ludzką miłość. Miłość Boża ofiaruje wszystko co ma, nie zostawia sobie niczego. Bóg przecież tak umiłował świat, że dał nam swojego Syna Jednorodzonego, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, ale nie tylko za nasze, ale i całego świata. Podczas sprawowania tej Eucharystii, Bóg Ojciec ponowi dla nas wielkie dzieło swojej miłości, którego dokonał w swoim Synu Jezusie Chrystusie. Niech ta Ofiara, będzie dla nas wezwaniem, abyśmy na miłość Bożą odpowiedzieli miłością z naszej strony. Za brak miłości w naszym życiu do Boga i człowieka przeprośmy teraz Stworzyciela, abyśmy z czystymi sercami mogli złożyć
tę Najświętszą Ofiarę http://xn--eucharystyczn-usb.www.wiara.pl/
1. Dziś Niedziela Święto Miłosierdzia Bożego. Kolekta przeznaczona jest na dzieła Caritas Archidiecezji Katowickiej.
2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to Dzień Świętości Życia, możemy podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego, modląc się w intencji dziecka zagrożonego przez aborcję codziennie prze 9 miesięcy.
O 17.30 spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania, a po Mszy próba przed udzieleniem tego Sakramentu.
3. W środę o godzinie 16.00 młodzież klasy VIII naszej Parafii przyjmuje Sakrament Bierzmowania, z rąk ks. Bp. Grzegorza Olszowskiego.
4. W czwartek o 17.00 zapraszam dzieci i rodziców na Mszę świętą szkolną.
5. W sobotę o 17.30 adoracja i okazja do spowiedzi, oraz Msza święta z III Niedzieli Wielkanocnej.
6. Przyszła III Niedziela Wielkanocna, kolekta przeznaczona będzie na bieżące utrzymanie Parafii (prąd, gaz, materiały liturgiczne, opłaty za wodę i śmieci na cmentarzu).
Przed Kościołem będzie zbiórka na chorego Samuela, który cierpi na neuroblastomie, przez nawrót tej choroby przechodzi kosztowne leczenie w Hiszpanii i we Włoszech, możemy wspomóc datkiem dziecko przed Kościołem.
7. W poniedziałek 22 kwietnia o 19.00 odbędzie się kolejny Wieczór Uwielbienia, na który już teraz zapraszamy.
8. Dziękuję za sprzątanie Kościoła i obejścia w sobotę zapraszam Parafian z ulicy Młynek.
9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
 
 

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERKIE 31.03.2024.

 

 

 1. Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie naszej Parafii – Bóg zapłać za składane ofiary.

 

 1. W drugie Święto Wielkanocne, Msze święte o 8.00, 10.30 i 12.00 zebrana kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ, w imieniu kleryków i studentów, rektora oraz całego personelu składam serdeczne podziękowania.

 

 1. Przez cały tydzień 15 minut przed Mszą odprawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. W czwartek zapraszam na Mszę szkolną o 17.00 dzieci, rodziców i wychowawców.

 

 1. W piątek o 17.30 Nabożeństwo do św. Charbela po Mszy wieczornej spotkanie i próba w Kościele przed Sakramentem Bierzmowania.

 

 1. W sobotę o 8.00 Msza święta wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP. 17.30 Adoracja i Nowenna do Miłosierdzia Bożego, 18.00 Msza z Niedzieli Miłosierdzia.

 

 1. Przyszła Niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia o 16.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, zebrana kolekta przeznaczona jest na Caritas Archidiecezji Katowickiej.

 

 1. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w obchody Świętego Triduum Paschalnego: kościelnym, ministrantom, szafarzom, organistom, pocztom sztandarowym, paniom sprzątającym Kościół, wykonującym wystrój: ciemnicę i Boży Grób. Zapraszam do sprzątania Kościoła i obejścia Parafian z ulicy Milenijnej od 41do 57 i 80a, 80b.
 2. W środę pożegnaliśmy śp. Antoniego Froehlich syna Józefa i Florentyny

  z d. Szala. Urodził się w Rybniku 14 sierpnia 1949 roku. Żonaty, mąż Haliny z d. Brzoza. Ojciec 1 syna i 1 córki. Dziadek dla 4 wnuków i 2 wnuczek, doczekał się 3 prawnuków. Mieszkał przy ul. Milenijnej 25. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 74 lat 23.03.2024 roku. Spoczął na cmentarzu parafialnym na Żorku.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - WIELKI TYDZIEŃ 2024

 

 

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 24.03.2024.

Przed Kościołem dzieci naszej szkoły rozprowadzają wykonane przez siebie palmy. O 10.30 Procesja do Kościoła z palmami. Kolekta zebrana dziś przeznaczona jest na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej. Do nabycia są jeszcze paschaliki na stół wielkanocny.

 

WIELKI PONIEDZIAŁEK 25.03.2024.

Spowiedź 16.30 – 17.45. 18.00 Msza Święta.

 

WIELKI WTOREK 26.03.2024.

 1. 16.30 – 17.45. 18.00 Msza Święta.

 

WIELKA ŚRODA 27.03.2024.

 1. 16.30 – 17.45. 18.00 Msza Święta.

 

WIELKI CZWARTEK 28.03.2024.

Spowiedź 7.30 – 8.30 i 11.00 – 12.30.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną 9.00.

16.00 Msza Święta dla dzieci i rodzin.

18.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej: po homilii obrzęd obmycia nóg, po liturgii procesja do Ciemnicy i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Sprzątanie Kościoła od godziny 7.00 dziękuję parafianom z ulicy Milenijnej 12-24 i zapraszam tę samą ulicę numery 25-40

 

WIELKI PIĄTEK 29.03.2024.

Spowiedź 7.30 – 9.00

Droga Krzyżowa – o 10.00 z Kazaniem Pasyjnym i ofiara na Misję O. Marcina SVD w Boliwii, w Parafii San Miguel, Prowincja Velasco.

Spowiedź 16.00 – 17.45.

18.00 Liturgia Męki Pańskiej: czytanie Męki według Ewangelii Św. Jana, Wielka Modlitwa Powszechna Kościoła, Adoracja Krzyża i Komunia Święta oraz Adoracja w Grobie Pańskim.

20 .00 Droga Krzyżowa Mężczyzn.

 

WIELKA SOBOTA 30.03.2024.

7.00 Adoracja Najświętszego w ciszy w Grobie Pańskim.

8.00 Ciemna Jutrznia.

Poświęcenie potraw na stół wielkanocny: 10.00, 11.30, 12.30, 14.00.

20.00 Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej : Poświęcenie Ognia, Liturgia Słowa, Poświęcenie wody i Liturgia Eucharystyczna, oraz Rezurekcja . Zapraszam nasze panie z Koła Gospodyń, poczty sztandarowe: Żywego Różańca, Legion Maryi, Górników i Strażaków, oraz mężczyzn do niesienia baldachimu do udziału w procesji.

 

31.03.2024 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

Msze święte zostaną odprawione o godzinie 8.00, 10.30 i 12.00. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii – Bóg zapłać za wszelkie ofiary. W II święto Wielkanocne porządek Mszy świętych: 8.00, 10.30 i 12.00, kolekta przeznaczona jest na WT Uniwersytetu Śląskiego.

 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2024.
 
1. Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie naszej Parafii, przed Kościołem można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
2. Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od V Niedzieli Wielkiego Postu aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek należy zachować zwyczaj zasłaniania krzyży.
 
3. W poniedziałek – o godzinie 19.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia.
 
4. Wtorek – będziemy obchodzić Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca.
 
5. Czwartek o 16.30 zapraszam na Drogę Krzyżową dla dzieci, potem Msza święta i poświęcenie Krzyży, które wieszamy naszych domach.
 
6. Piątek – przy Kaplicy na ul. Rybnickiej rozpoczynamy Drogę Krzyżową ulicami naszej dzielnicy, przejdziemy ulicami: Uczniowską, Łukową, Laurową, Wiklinową, Kalinową, Kuglera, Milenijną potem zakończenie przy Krzyżu Misyjnym na placu Kościelnym, następnie Msza święta i uczczenie relikwii św. Rity. W czasie tego nabożeństwa będziemy odczytywali zalecki oraz prośby i podziękowania św. Ricie, rozważania zaś będą oparte o życie i cierpienia św. Rity.
 
7. Sobota – 8.00 Msza św. w pewnej intencji o powrót do zdrowia z prośbą do Niepokalanego Serca NMP św. Charbela i św. Rity. O 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, okazja do Spowiedzi i Msza święta. Dziękuję za sprzątanie Kościoła i obejścia parafianom z ulicy Milenijnej 1-11 w przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania mieszkańców Milenijnej od 12 do 24 po Mszy porannej.
 
8. W Niedzielę Palmową – Męki Pańskiej przed Kościołem uczniowie naszej Szkoły będą rozprowadzali wielkanocne palmy i stroiki wykonane samodzielnie, całą niedzielę i w sobotę wieczorem. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie palm a o 10.30 zgromadzimy się przy Krzyżu na placu kościelnym, zostaną poświęcone palmy i ruszy tradycyjna procesja do Kościoła. Zebrana kolekta będzie przeznaczona na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.
 
 
 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU LAETARE 10.03.2024.

 

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na inwestycje w naszej Parafii – Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. Zapraszam do udziału w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w czwartek o 16.30 dla dzieci, w piątek o 17.15, a w Niedzielę o 16.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Wtorek po Mszy około 19.00 zapraszam na spotkanie Kręgu biblijnego.

 

 1. W środę przypada 11 rocznica wyboru na Stolicę Apostolską Papieża Franciszka.

 

 1. W piątek o 19.00 kolejne spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania, obowiązkowe dla wszystkich, którzy 10 kwietnia chcą przyjąć ten Sakrament.

 

 1. W sobotę o 10.30 zapraszam na spotkanie Dzieci Maryi. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza z Niedzieli.

 

 1. 18 marca w poniedziałek o 19.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia.

 

 1. Do nabycia jest czasopismo Misyjne Drogi. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.

 

 1. W cenie 9 zł i 18 zł możemy nabyć paschaliki Caritas na stół wielkanocny.

 

 1. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i obejścia Parafianom z ulicy: Łukowej 12-42, w przyszłą sobotę proszę mieszkańców ulicy Milenijnej od 1do 11.

 

 1. Intencje wolne: 31.03.24 – godz. 8.00, 21.04.24 – godz. 8.00, 24.04.24 – godz. 18.00, 3.05.24 godz. 8.00.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. 03.03.2024.

Dziś jest czas, by obudzić naszą wiarę… Wielki Post, to czas by przyjrzeć się naszemu życiu. To również czas, aby postawić sobie pytania i szczerze na nie odpowiedzieć: czy w moim życiu Bóg jest na pierwszym miejscu, czy może jest coś, czym przysłaniam obraz Boga? Czy moja wiara i Krzyż Chrystusa jest dla mnie chlubą i drogowskazem? Jak traktuję przykazania Dekalogu, czy są one dla mnie pomocą w drodze ku niebu, a może czasem traktuje je jako ciężar nie do uniesienia, który zupełnie w życiu jest niepotrzebny?

 

 1. Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji – Bóg zapłać za składane ofiary. Za tydzień kolekta specjalna na inwestycje parafialne.

 

 1. W czwartek zapraszam dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na Drogę Krzyżową o godzinie 16.30, potem Msza szkolna, a następnie spotkanie w salce dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.

 

 1. W piątek o 17.15 Droga Krzyżowa z zaleckami za zmarłych, potem Msza święta w intencji Czcicieli Różańca Świętego, oraz za Kobiety i dziewczęta z okazji Dnia Kobiet. Po Mszy świętej spotkanie kandydatów do Bierzmowania w salce katechetycznej.

 

 1. W Poniedziałek 18 marca o godz. 19.00 zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia.
 2. Dziękuję za sprzątanie parafianom z ul. Łukowej, Imbirowej, Laurowej i Oliwkowej, za tydzień proszę o pomoc Parafian z ulicy Łukowej 12-42.
 3. W środę o 18.00 intencja wolna, gdyby ktoś chciał zachęcam do zamówienia intencji.
 4. Przyszła Niedziela Laetare - Radości, Kościół cieszy się z nadprzyrodzonych dóbr i łask , płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii niedzieli różowy kolor szat.
 5. Zarząd K. S. ROW Rybnik S. A. zaprasza wszystkich kibiców i sympatyków żużla na mszę święta w intencji żużlowców oraz całego rybnickiego środowiska żużlowego. Odbędzie się ona w niedzielę 10 marca 2024r. o godzinie 13:00 w w Kościółku Akademickim mieszczącym się na tzw. Górce Kościelnej, na rogu ulic Gliwickiej i Cegielnianej. Mszę poprowadzi kapelan klubowy ks. Łukasz Kotyński. We mszy wezmą udział zawodnicy, władze i pracownicy naszego klubu.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Misje Ad Gentes – Bóg zapłać za składane ofiary. Za tydzień kolekta na potrzeby Archidiecezji.
 2. We wtorek po Mszy wieczornej zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 3. W środę o 18.00 Msza święta za zmarłych w miesiącu lutym.
 4. W czwartek o 17.00 Msza święta za zmarłych zaleconych w czasie piątkowego nabożeństwa Drogi Krzyżowej, po Mszy zapraszam do salki na spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 5. W I piątek o 17.15 zapraszam na Drogę Krzyżową z nabożeństwem do św. Charbela z zaleckami za zmarłych.
 6. W I sobotę o godzinie 8.00 Msza wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Poczęciu NMP. Po Mszy odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. O 10.30 zapraszam szczególnie młodsze dzieci do salki na spotkanie Dzieci Maryi.
 7. W każdą Niedzielę o 16.00 zapraszam na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 8. Dziękuję za sprzątanie parafianom z ulicy Łukowej 13-27 za tydzień proszę o pomoc mieszkańców dolnej części ul. Łukowej, Imbirowej, Laurowej i Oliwkowej
 9. Sakrament bierzmowania w naszej Parafii będzie udzielony 10 kwietnia o godzinie 16.00.
 10. 22 marca w piątek przed Niedzielą Palmową odprawimy Drogę Krzyżową w plenerze, jej początek będzie w Kaplicy na ulicy Rybnickiej.
 11. Są jeszcze wolne intencje Mszalne: w wielką Sobotę o godzinie 20.00, w kwietniu: 8.04, 9.04, 16.04, 17.04, 18.04, 21.04, 24.04,25.04, 28.04.

 

 

W poniedziałek pożegnaliśmy śp. Emila Konska syna Stefana i Pauliny z d. Frohlich. Urodził się w Rowniu 11 listopada 1939 r. Żonaty, mąż Marii z d. Klosek. Ojciec 2 synów i córki. Dziadek dla 7 wnucząt, doczekał 3 rawnucząt. Mieszkal przy ul. Św. Huberta 8. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 84 lat 16 lutego 2024 roku. Spocząłcmentarzu parafialnym na Żorku.

 

 

W środę pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Szlosarka syna Alfreda i Gertrudy z domu Smolka. Urodził się w Ochojcu 26 stycznia 1959 roku. Kawaler, mieszkał przy ul. Pilchowickiej 2. Zmarł nagle w wieku 65 lat 15 lutego 2024 roku. Spoczął w grobie swoich rodziców na cmentarzu parafialnym w Golejowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2024.

 1. Po głośnych i wesołych dniach karnawału, od środy popielcowej Kościół rozpoczął czas Wielkiego Postu. W tym czasie łaski chrześcijanin musi rozpocząć to co najważniejsze. Chodzi o nasze serca, musimy zrobić tam wiele porządku, aby poprzez pokutę i nawrócenie dojść do prawdziwej radości. Dzisiejszy świat proponuje nam wiele pseudo radości, które na pierwszy rzut oka są interesujące i zachęcające, ale zamiast szczęścia, przynoszą rozgoryczenie, cierpienie i ból duszy. W naszych duszach jest wiele lodu zwątpień, zła, grzechu. Chrystus w tym świętym czasie przebaczenia i łaski pokazuje nam swój krzyż, który dla wielu ludzi stał się znakiem pogardy i pośmiewiska, a dla nas chrześcijan jest znakiem miłości Bożej wobec nas - grzeszników. Tylko ten krzyż nasz smutek w radość przemienia, w radość której już nikt nam odebrać nie zdoła – jest to życie wieczne w królestwie niebieskim.
 2. Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia odbędą się w przyszłą sobotę, 24 II. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na renowację świec i lichtarzy w prezbiterium – Bóg zapłać za ofiary, za tydzień kolekta na Misje.
 3. Zapraszam do uczestnictwa w naszych Parafialnych Rekolekcjach, dziś nauki ogólne zostaną wygłoszone na wszystkich Mszach, o 16.00 Gorzkie Żale z nauką rekolekcyjną, potem Msza o 16.30 i po niej nauka rekolekcyjna dla mężczyzn i młodzieńców. Od poniedziałku do środy codziennie o 17.00 Adoracja i okazja do spowiedzi, o 18.00 Msza z nauką rekolekcyjną.. W środę podczas Mszy świętej na zakończenie rekolekcji zostanie zebrana kolekta na potrzeby misyjne zgromadzenia ojców Werbistów.
 4. W poniedziałek nauki rekolekcyjne dla uczniów naszej szkoły o 9.30 dla klas od 1-4, o 11.00 dla grupy starszej, o 12.30 pogrzeb + Emila Konsek, Msza z nauką rekolekcyjną o 18.00 potem o 19.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia.
 5. Wtorek rekolekcje dla szkoły o 9.30 dla grupy starszej o 11.00 dla młodszej.W środę o 8.30 pogrzeb + Zbigniewa Szlosarka, o 10.00 Msza na zakończenie rekolekcji dla uczniów naszej szkoły.
 6. W czwartek o 16.30 zapraszam dzieci i rodziców na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, potem podziękowania i prośby do św. Rity, Msza święta z poświęceniem róż i uczczeniem relikwii świętej. W piątek o 17.15 zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zaleckami za zmarłych, potem Msza św.
 7. Dziękuję za sprzątanie Kościoła i obejścia parafianom z ul. Kuglera od 14-25 i z Łowieckiej 1 i 3, w przyszłą sobotę zapraszam parafian z ulicy Łowieckiej W związku z małą ilością zgłoszeń na Pielgrzymkę Parafialną „Śladami Świętych”, zostaje ona odwołana. 54 godzinna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji o świętość życia kapłanów i o powołania odbędzie się w Kaplicy na Campusie 23-25.02.2024. Szczegółowy plan podany jest na plakacie w gablotce.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2024.

 

„Z kim przestajesz, takim się stajesz”, to stare ale jakże mądre przysłowie. Zdrowie ducha, jak i jego choroby przechodzą z człowieka na człowieka drogą naśladowania. Ludzie wrażliwi na piękno i dobro, naśladują dobrych i nieustannie troszczą się, aby być odpornymi na oddziaływanie ludzi grzesznych. Ludzie mało wrażliwi na dobro i piękno życia, trzymają z tymi, którzy krzywdzą innych i samych siebie, żyjąc, tak jakby Boga nie było. Tak już jest na tym świecie, że jedni szukają wartości mądrych i pięknych, a inni grzechu i głupoty. Musimy być wrażliwi na trąd dzisiejszego świata, musimy być wrażliwi na dobro, ale jeszcze bardziej na zło, które paraliżuje nasze serca, rodziny i społeczeństwa w których żyjemy.

 

 1. W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Po pierwszej Mszy udzielamy Sakramentu Chorych. Dziś po Mszy o godzinie 10.30, rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Trzeźwości.

 

 1. W poniedziałek, wtorek rozpoczynamy Adorację od godziny 9.00, zakończymy Nabożeństwem Eucharystycznym o 17.30 potem o 18.00 Msza święta.

 

 1. W czwartek o 16.30 zapraszam dzieci na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dzieci proszę o przyniesienie krzyży.

 

 1. W piątek o 17.15 zapraszam na Drogę Krzyżową, w zakrystii możemy składać zalecki za naszych zmarłych.

 

 1. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Oznacza to że wierni od 14 roku życia zobowiązani są zachować wstrzemięźliwość od jedzenia mięsa. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach tego okresu tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Msze święte zostaną odprawione o godzinie 8.00, 16.30 i 18.00, zebrana kolekta w tym dniu jest naszą Jałmużną Postną.

 

 1. Od I Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje w naszej parafii, które wygłosi o. Franciszek Kelen SVD.
 2. Poniedziałek 19.02.24 – o godzinie 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.
 3. Dziękuję za sprzątanie Kościoła parafianom z ul. Kuglera 8-12 a, w przyszłą sobotę proszę o pomoc mieszkańców z ul. Kuglera od 14-25 i z Łowieckiej 1 i 3.

 

 1. W prezbiterium wymieniono oświetlenie, to kolejny etap modernizacji całego oświetlenia w Kościele, koszt tej wymiany wyniósł 12990zł. Jeśli chodzi o koszt wykonania nowego nagłośnienia to zamyka się on w sumie 30793 zł i 5gr., renowacja czterech lichtarzy z prezbiterium 1960 zł. Na te inwestycje przeznaczyłem ofiary kolędowe. Zapłacono również ubezpieczenie Kościoła które wyniosło 2180 zł. Jeśli chodzi o koszty ogrzewania to za miesiąc grudzień i styczeń zapłacono 13 000 zł. W przyszłości zaplanowane jest dokończenie modernizacji nagłośnienia na zewnątrz Kościoła, oczyszczenie promieni, tabernakulum i figury Chrystusa w prezbiterium i pomalowanie tej części Kościoła. Czeka nas też oświetlenie Obrazu Matki Bożej i stacji Drogi Krzyżowej. W dalszej perspektywie planujemy oczyszczenie i pomalowanie dachu Kościoła. Dziękuję za Waszą ofiarność i troskę o Kościół, dzięki której można to wszystko zrealizować.
 2. Chcę również podziękować Wam za Kolędę, wszystkie spotkania poczęstunki i bardzo dobrą atmosferę, serdeczne przyjęcie i wszelką życzliwość. W naszej Parafii mamy 592 domy, 513 domów odwiedziłem z błogosławieństwem kolędowym, tylko 79 domów nie przyjęło kolędy, 17 jest nie zamieszkałych. Cała nasza Parafia liczy 2276 osób.

 

REKOLEKCJE PARAFIALNE

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

 

 

NIEDZIELA 18.02.2024.

 

8.00, 10.30, 16.30 – Nauki rekolekcyjne dla wszystkich.

17.30 Nauka rekolekcyjna dla mężczyzn i młodzieńców.

 

PONIEDZIAŁEK 19.02.2024.

 

9.30 Uczniowie klas 1-4.

11.00 Uczniowie klas 5-8.

 

17.00 Adoracja i okazja do spowiedzi.

18.00 Msza święta z nauką rekolekcyjną.

19.00 Wieczór uwielbienia.

 

WTOREK 20.02.2024.

 

9.30 Uczniowie klas 5-8.

11.00 Uczniowie klas 1-4.

 

17.00 Adoracja i okazja do spowiedzi.

18.00 Msza święta z nauką rekolekcyjną.

Nauka rekolekcyjna dla kobiet i dziewcząt.

 

ŚRODA 21.02.2024.

 

10.00 Msza święta na zakończenie rekolekcji dla całej szkoły.

 

17.00 Adoracja i okazja do spowiedzi.

18.00 Msza święta z nauką rekolekcyjną.

19.00 Nauka rekolekcyjna dla kandydatów do Bierzmowania.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA ZWYKŁA.

04.02.2024.

 

Człowiek jest tajemnicą. Trudno poznać kogoś, gdy sami siebie nie znamy do końca? Siebie i innych powinniśmy odkrywać zawsze w kontekście prawdy, dobra i piękna. Ci, którzy patrzyli na Jezusa też stawiali sobie pytania: Kim On jest? Ten, który naucza, uzdrawia, wypędza złe duchy? Chcieli wiedzieć o Jezusie wszystko, ale nie byli w stanie wszystkiego pojąć. My też często zachowujemy się tak samo, jak ci którzy żyli w czasach Jezusa. Pytamy: Kim Ty jesteś, Panie? Znaki i cuda, które Jezus pozostawił i pozostawia każdego dnia na Ołtarzu Miłości, często nie wystarczają nam, ponieważ słabą mamy wiarę. Niech ta Eucharystia będzie dla nas zbawiennym lekarstwem na drogach poznawania Zbawiciela. Niech ona przymnoży nam wiarę, nadzieję i miłość w kroczeniu za Panem.

 

 

 1. Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na inwestycje w naszym Kościele: odnowienie lichtarzy i świec w prezbiterium, dalszą modernizację nagłośnienia oraz oświetlenia prezbiterium – Bóg zapłać za składane ofiary.

 

 1. W poniedziałek wspominamy św. Agatę dziewicę i męczennice z tej okazji po Mszy świętej poświęcenie chleba i wody z prośbą o obronę przed pożarami.

 

 1. W niedzielę o w czasie Mszy świętej o godzinie 10.30 poświęcenie świec dla dzieci I Komunijnych.

 

 1. 18 lutego w I Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Franciszek ze zgromadzenia Ojców Werbistów. Plan rekolekcji podamy w przyszłą Niedzielę.

 

 1. 19 lutego o 19.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia.

 

 1. Do nabycia jest Rycerz Niepokalanej, abonentów zapraszam do zapłacenia prenumeraty rocznej w wysokości 65 zł.

 

 1. Dziękuję za sprzątanie Kościoła parafianom z ulicy Kuglera 1- 7 zapraszam w przyszłą sobotę mieszkańców z ulicy Kuglera od 8 do 12 a.

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28.01.2024.

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – Bóg zapłać za składane ofiary. Zapraszamy o 16.00 na Nieszpory.

 

W I czwartek o 16.30 modlitwy o powołania, potem Msza święta szkolna, na którą zapraszam dzieci, które nie wyjechały na ferie.

 

W I piątek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. Kolekta w Święto Ofiarowania Pańskiego przeznaczona jest na utrzymanie Zakonów Kontenplacyjnych.

 

O 17.30 Nabożeństwo do NSPJ i św. Charbela z prośbami i podziękowaniami oraz namaszczeniem i uczczeniem relikwii, Msze święte podczas których poświęcimy gromnice o godzinie 16.00 i o 18.00.

 

W I sobotę wspominamy św. Błażeja, bpa i męcz. w tym dniu udzielamy specjalnego błogosławieństwa prosząc o uchronienie od choroby gardła i wszelkich dolegliwości. O godzinie 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

 

W przyszłą Niedzielę kolekta na modernizację nagłośnienia i odnowienie lichtarzy w prezbiterium—Bó zapłać za waszą ofiarnośc i troskę o Świątynie.

 

Dziękuję za sprzątanie Kościoła Parafianom z ulicy Kalinowej za tydzień zapraszam parafian z ulicy Kuglera od 1 do 7.

 

Jeżeli mieszkasz w Rybniku, a w 2023 roku obchodziłeś jubileusz 50, 55, 60, 65 lub 70-lecia zawarcia związku małżeńskiego i nie zgłosiłeś tego w Urzędzie Miasta przekaż proszę informację o swym jubileuszu do Kancelarii Urzędu Miasta Rybnika lub zgłoś telefonicznie pod numerem Urzędu Miasta (324392219 lub 324392213), w terminie do 31 stycznia 2024 r. by wziąć udział w koncercie „Miłość niejedno ma imię” uświetnionych występami młodych rybnickich artystów Zespołu Edukacyjno-Artystycznego Przygoda.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ZWYKŁA 21.01.2024.

 

Dziś III Niedziela Zwykła obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Po każdej Mszy przy wyjściu z Kościoła możemy otrzymać Słowo Życia – fragment Pisma Świętego przygotowany dla nas na dzisiejszą Niedzielę. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji – Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

 1. W poniedziałek o 17.30 zapraszam na Nabożeństwo do św. Rity o 18.00 Msza święta a potem uczczenie relikwii.

 

 1. W czwartek Msza o 18.00 w intencji Misji i za Misjonarzy, za wstawiennictwem bł. ojców Zbigniewa i Michała. Również w czwartek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, o 17.30 Modlitwy o powołania.
 2. W sobotę o 10.00 Kolęda dodatkowa dla wszystkich którzy nie mogli w wyznaczonym terminie jej przyjąć (zgłoszenia w zakrystii). O 17.30 adoracja i okazja do spowiedzi, potem Msza święta Niedzielna.
 3. IV Niedziela Zwykła – kolekta będzie przeznaczona na bieżące utrzymanie Parafii.
 4. W miniony czwartek zainstalowano nowe nagłośnienie we wnętrzu naszego Kościoła, pozostałe prace w tym zakresie odbędą się na zewnątrz i w Kaplicy przed pogrzebowej gdy poprawi się pogoda na zewnątrz.
 5. Dziękuję za sprzątanie Kościoła parafianom z ulicy Jałowcowej, za tydzień zapraszam mieszkańcom ulicy Kalinowej.
 6. Zachęcam do wspólnego pielgrzymowania „Śladami Świętych”, zapisy w Zakrystii i telefonicznie.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - II NIEDZIELA ZWYKŁA 14-01-2024.

 

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia. Za tydzień 3 niedziela zwykła obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Dziękuję za składane dziś ofiary przeznaczone na funkcjonowanie naszej Parafii.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

 

 1. W III piątek miesiąca przed Mszą odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. W sobotę o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, oraz Msza święta niedzielna.

 

 1. Dziękuję za sprzątanie Kościoła parafianom z ulicy Gontowej od 12-22 za tydzień zapraszam mieszkańców ulicy Jałowcowej.

 

 1. Od poniedziałku przyjmujemy zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę „Śladami Świętych”.

 

Porządek Kolędy:

 

20.01.2024-godz.10.00-Sob.

Wilcza od 16C do końca

21.01.2023-godz.14.00-Niedz.

Uczniowska od 3 do końca

 

 

 

 

 

 

 

Kolęda dodatkowa będzie 27 stycznia w sobotę o godzinie 10.00 – zapisy przyjmujemy w zakrystii.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 

 

Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. W tym okresie wspominamy misterium Chrystusa w całej jego pełni.

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie Kościoła – Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

Poniedziałek – zapraszamy o 19.00 na wieczór uwielbienia.

 

Wtorek – 19.00 spotkanie w salkach dla zdecydowanych i zainteresowanych naszą parafialną pielgrzymką „Śladami Świętych”.

 

W środę o 18.00 Msza święta w intencji naszego byłego proboszcza ks. Edwarda Nalepy z okazji urodzin.

 

W czwartek o 17.30 modlitwy o powołania.

 

W sobotę o 17.30 Adoracja i Msza niedzielna.

 

Dziękuję za sprzątanie Kościoła Parafianom z ulicy Gontowej od 7 do 11a, w sobotę za tydzień zapraszam mieszkańców ul. Gontowej od 12-22.

 

 

Kolęda dodatkowa będzie 27 stycznia w sobotę od godziny 10.00, zainteresowanych prosimy aby zgłaszać się w zakrystii.

 

Porządek kolędy:

 

12.01.2024-godz.14.00-Pt. Wiklinowa od 4 do końca

 

13.01.2024-godz.10.00-Sob.Łowiecka od 1 do końca

 

14.01.2024-godz.14.00-Niedz.Głogowa od 1 do końca

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31.12.2023.

 

 1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny – dzień szczególnej modlitwy w intencji małżeństw i rodzin, podczas Mszy Świętej o godzinie 10.00, która będzie w intencji Rodzin Parafii odnowione zostaną przyrzeczenia małżeńskie. O 16.30 Msza święta i Nabożeństwo na zakończenie 2023 Roku. Od nowego roku Msza święta niedzielna będzie odprawiana o godzinie 10.30. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii = Bóg zapłać za składane ofiary.

 

 1. W Nowy Rok w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Modlitw o Pokój, Msze święte o 10.30,12.00 i 16.30, zebrana kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Na rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego śpiewa się lub odmawia publicznie hymn do Ducha Świętego w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku. Z praktyką tą wiąże się możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Od nowego roku Msza święta w środę również będzie odprawiana o godzinie 18.00, zachęcam do zamawiania intencji Mszalnych są jeszcze wolne także w styczniu.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, jest to również dzień Nabożeństwa do św. Charbela, o 17.30, potem Msza święta i namaszczenie olejem św. Charbela.

 

 1. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego Trzech Króli – jest to Misyjny Dzień Dziecka, Msze święte zostaną odprawione o 8.00, 10.30 i 16.30, kolekta jest przeznaczona na Misje.

 

 1. Dziękuję za sprzątanie Kościoła Parafianom z ulicy Gontowej od 1do 6 i zapraszam w piątek po Mszy wieczornej ul. Gontowa od 7 do 11a.

 

 1. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w poniedziałek 8 stycznia o godz. 19.00
 2. Porządek kolędy:

 

2.01.2024-godz.14.00-Wt. Pilchowicka od końca do 1

3.01.2024-godz.14.00-Śr. Rybnicka nieparzyste od 1 do końca, Młynek od 2 do końca

4.01.2024-godz.14.00-Czw. Rybnicka parzyste od 16 do końca

5.01.2024-godz.14.00-Pt. Chwałęcicka nieparzyste od 1 do końca

6.01.2024-godz.14.00-Sob. Chwałęcicka parzyste od 2 do końca

7.01.24024-godz.14.00-Niedz. Pryszczyny od 2 do końca

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA  ADWENTU 24.12.2023.

 

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu a zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte zostaną odprawione o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00 potem okazja do spowiedzi do godziny 14.00. O godzinie 21.00 Pasterka dla dzieci i rodziców, oraz dla tych wszystkich parafian, którzy nie mogą uczestniczyć w Pasterce o północy. O 23.00 młodzież zaprasza na czuwanie przed Pasterką. Kolekta zebrana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

 

 1. W Dniu Bożego Narodzenia Msze święte o godzinie 10.00 i 12.00. o 16.00 zapraszam na Nieszpory kolędowe.

 

 1. W drugie Święto Bożego Narodzenia Msze święte o 8.00, 10.00 i 12.00. Nieszporów w tym dniu nie będzie.

 

 1. Środa -wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty, zgodnie z tradycją, po Mszy św. poświecimy wino. Kolęda w środę na ul. B. Klugera, numery parzyste od 2a do 24 od godziny 10.00.

 

 1. W czwartek Święto św. Młodzianków, Msza święta w intencji dzieci z błogosławieństwem, kolęda od godziny 10.00 na ul. B. Klugera od 1 do 25.

 

 1. W piątek kolęda na ul. Łukowej od 2 do końca od godziny 10.00. O 18.00 Msza święta za zmarłych w roku 2023.

 

 1. W sobotę od godziny 10.00 kolęda na ul. Jałowcowej od 1 do końca. O 18.00 Msza święta.

 

 1. W Niedzielę Świętej Rodziny zapraszam Małżeństwa i Rodziny zwłaszcza obchodzących jubileusz zawarcia tego Sakramentu na Mszę świętą w ich intencji o godzinie 10.00. O godzinie 16.30 Msza i Nabożeństwo na zakończenie Roku 2023.

 

 1. Od 22 września do 30 planujemy parafialną pielgrzymkę „Śladami Świętych” z programem można się zapoznać na stronie internetowej Parafii, na Facebaacu, a w zakrystii jest wersja papierowa programu. Po Nowym Roku przyjmujemy zapisy wraz z pierwszą wpłatą w wysokości 1000 zł.
 2. Dziękuję za sprzątanie Kościoła Parafianom z ul. Głogowej, za tydzień zapraszam mieszkańców ul. Gontowej od 1 do 6.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE

17.12.2023.

 

 1. Dziś Niedziela Radości - źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Naszymi ofiarami dziś pomagamy Kościołowi na wschodzie. Kolęda dziś na ul. Cystersów nr. nieparzyste od 23C do końca

 

 1. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Modlimy się za rodziny i za przygotowujących się do zawarcia małżeństwa.

 

 1. Zapraszam na roraty od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.00. , to już ostatni tydzień naszych spotkań, wykorzystajmy jak najowocniej ten czas.

 

 1. W poniedziałek o 14.00 kolęda na ulicy Gontowej numery nieparzyste 2-14. O 17.00 okazja do spowiedzi.

 

 1. Wtorek kolęda na ulicy Gontowej numery parzyste od 14a do końca. O 17.00 okazja do spowiedzi. 18.00 Roraty.

 

 1. Środa kolęda na ulicy Gontowej numery nieparzyste od 1 – 17. 18.00 roraty.

 

 1. W czwartek - zakończenie Rorat. Kolęda o godzinie 14.00 na ulicy Kalinowej od 1 do końca.

 

 1. W piątek o 16.00 okazja do spowiedzi przedświątecznej potem o 17.30 Nabożeństwo z naszymi prośbami i podziękowaniami do św. Rity, potem Msza z poświęceniem róż, na koniec uczczenie relikwii świętej.

 

 1. W sobotę o 8.00 odwiedziny chorych, a o 10.00 kolęda na ulicy Laurowej od nr 3 do końca. Od 16.00 okazja do spowiedzi. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, potem Msza św. z IV Niedzieli Adwentu.

 

 1. W przyszłą IV Niedzielę Msze święte o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00, potem okazja do spowiedzi do godziny 14.00. O 21.00 Pasterka dla dzieci, osób starszych i wszystkich którzy nie mogą uczestniczyć w niej o północy. O 23.00 Nabożeństwo przed Pasterką, o 24.00 Pasterka.

 

 1. Dziękuję za sprzątanie mieszkańcom ulicy Cystersów i Krajobrazowej zapraszam do pomocy parafian z ulicy Głogowej.

 

 1. Od nowego roku Msze święte niedzielne będą odprawiane o godzinie 8.00, 10.30 i 16.30.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ADWENTU

10.XII.2023.

 

 1. Dziś w II Niedzielę Adwentu kolekta jest przeznaczona na nowe nagłośnienie naszego Kościoła – za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać, za tydzień zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Dziękuję wszystkim Parafianom za wspaniałe nagrody, które ufundowaliście dla dzieci na Roraty.
 3. Zapraszam na Roraty dorosłych, dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na Roraty w piątek.
 4. W czwartek o 17.30 modlitwa o powołania a Msza roratnia zostanie odprawiona w intencji misji i Misjonarzy, za wstawiennictwem bł. misjonarzy o. Michała i Zbigniewa.
 5. W trzeci piątek miesiąca o 17.30 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O 18.00 Roraty.
 6. W sobotę o godzinie 8.00 zapraszam na roraty dla dorosłych i młodych. O 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i o 18.00 Msza św. z III Niedzieli Adwentu.
 7. Informujemy że 24 XII – zostanie odprawiona Pasterka o 21.00 dla dzieci z rodzicami i starszych parafian, a potem tradycyjnie o północy będzie druga Pasterka.
 8. Do nabycia jest jeszcze kilka małych świec Caritas i opłatki.
 9. Dziękuję za sprzątanie Kościoła Parafianom z ulicy Cystersów i zapraszam mieszkańców Cystersów 21-49a i ul. Krajobrazowa.
 10. We Wtorek 5 Grudnia pożegnaliśmy w naszym Kościele ŚP Eugeniusza Steuer syna Rudolfa i Magdaleny z domu Kulik. Urodził się w Ochojcu 2 listopada 1954 roku. Mąż Marii z domu Baj. Ojciec córki Doroty i syna Tomasza, dziadek dla dwóch wnuczek i dwóch wnuków. Zmarł 2 grudnia 2023 roku w wieku 69 lat. Spoczął na naszym cmentarzu parafialnym na Żorku.

   

   

 11. W czwartek pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Janusza Tlałkę, syna Henryka Jadwigi z domu Niewelt.Urodził się 18 sierpnia 1964 roku w Grabowni. Żonaty, mąż Bozeny z d. Szlosarek, ojciec 2 córek i syna. Dziadek dla 1 wnuka i 3 wnuczek. Zmarł po długiej chorobie w wieku 59 lat 4 grudnia 2023. Spoczął na cmentarzu parafialnym na Żorku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA ADWENTU 03.12.2023.

 

I Niedziela Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, obchodzimy również Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji. Kolekta w Kościele dziś na utrzymanie naszej Parafii – Bóg zapłać za ofiary.

Dziś przed Kościołem po każdej Mszy świętej zbiórka na operację małej Nikoli - dziękujemy za pomoc.

Od wtorku rozpoczynamy Roraty, w tym tygodniu zapraszam jeszcze w czwartek i piątek o 18.00.

 

W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, od 12.00 do 13.00 zapraszam do Kościoła na Godzinę Łaski – rozpoczniemy o 12.00 od Mszy świętej, zapraszam rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej na poświęcenie medalików Maryi Niepokalanej, po Mszy spotkanie rodziców w salce.

 

Porządek odwiedzin kolędowych w nadchodzącym tygodniu :

 

wtorek o 14.00 na ulicy św. Huberta od numeru 1-17,

środa o 14.00 ulica św. Huberta od 22-36, 21-21j,

czwartek o 14.00 ul. Św. Huberta od 20g do 19 s,

piątek o 14.00 ul. Św. Huberta 2-18e

sobota o godzinie 10.00 ul. Cystersów od 2 do końca,

niedziela o godzinie 14.00 ul. Wodnika od 2 do końca.

 

W przyszłą Niedzielę – kolekta specjalna na renowację nagłośnienia. Po 10 stycznia firma Rduch rozpocznie prace modernizacyjne naszego nagłośnienia.

 

W skrzynkach pod chórem możemy składać różne drobiazgi dla dzieci, które będą uczestniczyć w Roratach.

 

Do nabycia są świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże 15 zł, oraz opłatki na stół wigilijny w cenie 5zł.

 

Spotkanie opłatkowe Legionu Maryi i Auxyliatorów odbędzie się 17 grudnia o godzinie 14.00.

 

Dziękuję za sprzątanie Kościoła parafianom z ulicy Cystersów od 1do 7, za tydzień zapraszam mieszkańców tej samej ulicy od 8 do 20.

 

Polecam numer specjalny Gościa Niedzielnego – Historia Kościoła, a w nim artykuły: Jezus skąd wiemy, że istniał naprawdę, Inkwizycja fakty i mity, Kto zabił ks. Blachnickiego, Wandea zapomniane ludobójstwo.